• Karczma
  • Karczma
  • Karczma

Witamy

w Karczmie pod Kluką

Jest takie miejsce do którego warto wracać. To właśnie nasza karczma przyciąga od lat co raz to większą rzeszę znawców i smakoszy kuchni słowińskiej. Na pierwszy rzut oka widać tu poszanowanie tradycji.

Więcej...

O nas

Napis u wejścia głosi:
"Jeżeli Państwu się u nas podobało, proszę powiedzieć o nas swoim przyjaciołom. Jeżeli kuchnia Państwu nie odpowiada, prosimy polecić nas swoim wrogom".

Karczma Pod Kluką to perła słupskiej gastronomii, ściąga już od 1969r. najwybitniejszych smakoszy z różnych krajów. W sześciu księgach pamiątkowych zapisane są ich wrażenia smakowe i estetyczne. Karczmę nagrodzono Złotą Patelnią oraz wielokrotnie Srebrną, ponieważ w niepowtarzalnej atmosferze można poznać jedną z najdoskonalszych odmian sztuki kulinarnej. Wystrój lokalu o charakterze folklorystycznym i uprzejma obsługa
w strojach kaszubskich wspaniale komponują się z podawanymi potrawami kuchni regionalne i stropolskiej.

Polewka orzechowa, polewka smołdzińska, polewka kminkowa, schab po staropolsku, juki myśliwskie, zrazy zbójnickie, kwas chlebowy, a na deser gruszka po słowińsku - to tylko kilka wybranych pozycji z bogatej karty dań.
Do nietypowych staropolskich i regionalnych potraw dodawane są przyprawy i aromaty takie jak: mięta, bazylia, rozmatyn, tymianek, czosnek, macierzanka, śliwy suszone, miód oraz wino, które sprawiają, iż posiłki są doskonałą harmonią smaku, zapachu i barwy.
Karczma Pod Kluką posiada 130 miejsc i przyjmuje gości codziennie od godz. 10.00 do 22.00. Ponadto w sezonie letnim, do dyspozycji gości ogród ze 120 miejscami konsumpcyjnymi oraz stacjonarnym grillem.

Suszone kwiaty, zioła i stylowe meble tworzą swoisty klimat, dania kuchni staropolskiej i regionalnej przekonują, że jedzenie sprawi przyjemność za każdym razem.
Organizujemy przyjęcia weselne, imprezy okolicznościowe, bankiety, pikniki z możliwością pieczenia dzika, barana, prosiaka, itp. w karczmie lub w innym miejscu wskazanym przez klienta Wszystkie potrawy w naszej karczmie przygotowywane są na kuchni węglowej wg starych receptur.

Aktualności:

07.11.2013 - Ruszamy z sprzedażą zaproszeń na Sylwester "Róże na Czerwonym Dywanie" w Hotelu Pod Kluką.
Zaproszenia w cenie 275zł/os. Więcej inforamcji pod nr. tel.: +48 502 273 575 lub +48 59 84-23-469

Odbiór zaproszeń w Karczmie pod Kluką!